KONST / Litografier / Färglitografi 17514317
nr 1751 4317
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 48/100 cm, yttermått inklusive ram: 101x69
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 december 2025
kl 20:23:27
13/12 18:20:15
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes